Alüminyum Levha

Alüminyum Levha

Alüminyum Levha, alüminyumdan elde edilen önemli bir malzemedir. Bu malzemenin ince olanı saç olarak adlandırılırken kalın olanına ise plaka denmektedir. Bu ürünler, korozyona karşı oldukça direnç göstermektedir. Ayrıca ısıya ve elektriğe karşı iletkenliği oldukça güçlüdür. Bu malzemeler özellikle inşaat ve otomotiv sektöründe kullanılan önemli malzemelerden biridir. İnşaat sektöründe iç ve dış dekorasyonlar için yoğun olarak kullanılmaktadır.  Otomotiv sektöründe ise motor silindirleri, jantları, dişli kutuları, tamponlar, koltuk rayları, radyatörlerin yapımında bu levhalar kullanılmaktadır. Bu ürünlerin inşaat ve otomotiv sektöründe tercih edilmesinin en önemli nedeni ise; dekoratif olarak üretilmeleri, kaliteli olmaları, şekil alabilmeleri ve ikamelerine -göre uygun fiyatlı olmalarıdır.

Alüminyum Levha Kullanım Alanları

Alüminyum Levha Kullanım Alanları oldukça geniştir. Paslanmaz yapıda olması, yumuşak ve şekil verilebilmesi özellikle pek çok alanda kullanılmasını sağlamıştır. Kolay kullanılabilir, estetik yapıda ve ucuz olması her zaman tercih edilebilirliğini artırmıştır. Bu ürünler havaalanı, banka, petrol istasyonları, müzeler, okullar ve restoranlar gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Ayrıca ofis ekipmanları, ambalaj sanayi, denizcilik, havacılık, otomotiv endüstrisi, hidrolik sanayi, makine imalat sanayi gibi pek çok sektörde de ham madde ihtiyacına cevap vermektedir.

Alüminyum Levha Fiyatları

Alüminyum, doğada en çok bulunan elementlerin başında gelmektedir. Bu durumdan dolayı da alüminyum kullanılarak yapılan ürün sayısı oldukça geniştir. Alüminyum levhalar da bu ürünlerden biridir. Alüminyum Levha fiyatları ise üretim kalitesi, kalınlığı ve boyutuna göre farklılık göstermektedir. Bunların dışında piyasadaki üretim durumu da fiyatları etkileyen diğer bir faktördür.

Bahsedilen bu levhaları satın alırken ise kullanıcıların dikkatli olması gerekmektedir. Öncelikle faaliyet alanlarının özelliklerine uygun ürün seçiminde bulunulmalıdır. Ayrıca ürünün kalitesi konusunda sıkıntı yaşamamak için kurumsal firmalardan hizmet alınmalıdır. Firmamız bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Firmamız yukarıdaki hususları göz önünde bulundurarak alüminyum levha satışını gerçekleştiren kurumsal bir firmadır. Geçerli üretim standartlarına uygun ve garantili alüminyum levha satışı gerçekleştiren firmamız, ayrıca uygun bir fiyat aralığında hizmet sunmaktadır. Siz de faaliyet alanınıza uygun levhalar için sipariş vermek ve fiyat teklifi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.