Alüminyum Köşebent

Alüminyum Köşebent

Alüminyum köşebent nedir sorusuna cevap olarak; 90 derecede bir dik açı olarak tasarlanan L şekline sahip farklı kalınlık ve boylarda üretilen materyaller oldukları belirtebiliriz. Bu materyaller “L” şeklinde olmalarının yanı sıra son derece hafif, sağlam ve kullanışlı olması ile de bilinmektedir. Gösterdikleri bu avantajlardan dolayı sık sık tercih edilen köşebentler, kullanılacakları alana çok rahat ve hızlı bir şekilde monte edilebilmeleri ile de ön plana çıkmaktadır. Genel olarak alüminyum köşebentler; 7000 alaşım köşebent serisi, 6082 alaşım köşebent serisi, 6063 alaşım köşebent serisi, 6064 alaşım köşebent serisi, 6061 alaşım köşebent serisi, 6060 alaşım köşebent serisi ve 6065 alaşım köşebent serisi olmak üzere pek çok farklı seride üretilmektedir. Farklı sektörler kendilerine en uygun özelliklere sahip seriyi tercih etmekte ve işletmelerinde kullanmaktadır.

Alüminyum Köşebent L Profil Kullanımı

Alüminyum köşebentkullanım alanları olarak insanların aklına ilk olarak imalat sektörü gelmektedir. Boksit madeni ile elde edilen alüminyum metali kullanılarak üretilen alüminyum köşebentler ayrıca inşaat sektöründe de sıklıkla kullanılmaktadır. En fazla bu iki sektörde kullanılsa da köşebentlerin mobilya sektöründe, havacılık sektöründe, otomobil sektöründe, uzay sektöründe ve seracılık sektöründe de kullanıldığı görülmektedir. Tüm bunlara ek olarak yatların, gemilerin, denizaltıların ve teknelerin içinde bulunduğu denizcilik sektörü de köşebent kullanımı yapmaktadır. Hemen hemen her alanda kullanılan profiller hakkında çok daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz websitemizde yer alan blog kısmı sizlere detaylı bilgileri verebilecektir.

Alüminyum Köşebent

Alüminyum Köşebent Fiyatları

Alüminyum köşebent fiyatları firmamız bütçeniz için oldukça uygun maliyetlerdedir. Nitelikli ve sağlam yapılarına göre son derece uygun fiyatlı olduklarını belirtmek gerekir. Bu materyallerin özelliklerinden de kısaca bahsedilecek olursa, öncelikle “L” şeklinde oldukları bilinmektedir. Eloksal ile kaplanması köşebentlerin estetik bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmakta ve aynı zamanda sağlamlığını artırmaktadır. RAL, yani elektro statik toz boyama yapılan alüminyum köşebentler çok daha uzun ömürlü bir yapıya sahip olmaktadır. Bu nedenle elektro statik toz boya ile kaplı olan köşebentler genel olarak inşaat sektörü için uygun görülmektedir. Alüminyum köşebentlerin hava ile temas yaşadıktan sonra dış kısmında oksit tabakası meydana gelmektedir. Bu oksit kısmı, köşebentlerin özellikle asitlere karşı dayanımını artırmaktadır. Tüm alüminyum köşebent siparişleriniz için bizlere sitemiz üzerinden kısa sürede ulaşabilir ve varsa sorularınızı iletebilirsiniz.