Bronz Lama
14 Haziran 2021

Bronz Lama

Bronz özel bir alaşım metaldir ve pek çok sektörde kullanılmaktadır. %90 bakır ve %10 da kalay kullanılarak standart bir şekilde bu materyal üretilebilmektedir. Bronz lama üretimi ise firmamızda itina ile yapılmaktadır. Buradaki kalay oranı aslında bronzun kilit noktasıdır. İhtiyaca uygun olarak sertleştirme veya yumuşatma bu oran üzerinden gerçekleştirilir. Bronz içinde yer alan kalay oranı azaldıkça sertlik de azalmaktadır. Artmasıyla da arttığı ölçüde sertlik elde edilmektedir.  Ayrıca isteğe bağlı olarak dayanıklılığına dair farklı özelliklerini arttırmak için kurşun ve çinko gibi elementler de eklenmektedir. Bu eklemelerle birlikte renk kızıla döndüğünden kızıl element olarak da adlandırılmaktadır. İşletmemizde siparişlere uygun karışımlarda üretimler özenle yapılmaktadır. Standart karışımlarda lama satışlarımız da bulunmaktadır. En kaliteli ürün alımı için sektörde yarattığımız tecrübemize güvenrek profesyonel kadromuzu rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Bronz Lama Türleri

Standart özellikteki bronz lama türleri bronzun içeriğindeki karışıma göre farklılık göstermektedir. Bu karışımın miktarı kullanım alanını belirleyici özelliğe sahiptir. Karışımda ek olarak Fosfor kullanımı bronzun dayanıklılığını arttırmaktadır. Aşınmalarda, ağır yüklerde ve yüksek mukavemetlerde metali daha etkili kullanmaya fırsat verir. Bu nedenle ağır dişliler ve yüksek tonajları yavaş hareketlerle döndüren pervaneler gibi ürünlerde kullanılmaktadır. Çinko karışımlı kızıl bronzlar orta sertlikte kabul edilirler ve orta yükler için kullanılırlar. Bunların dışında Nikel, Demir, Alüminyum ve Manganez karışımlı bronzlar hazırlanarak işinizin mahiyetine uygun olarak gönderilmektedir. Firmamız tarafından üretilen farklı bronz lama türlerinden ihtiyacınıza uygun olanı tercih etmek için uzman personelimiz ile iletişime geçebilir, her an destek alabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun standart lamalar siparişinizin ardından teslim edilmektedir. Özel tercihlerinizde siparişler kısa sürede hazırlanarak sizlere sunulmaktadır.

Bronz Lama Fiyatları

Bronz lamalar farklı alaşımlarla piyasaya sunulmaktadır. İçeriğinde kullanılan metal bronza farklı özellikler kazandırmakta, aynı zamanda fiyatını da etkilemektedir. Ancak burada önemli olan levhanın kullanılacağı işin mahiyetidir. Çünkü bronz alaşımlar belli işlerde etkin olarak kullanılabilmektedir. Bronz lama fiyatları alaşımlara göre belirlense de doğru işte doğru lamanın kullanılması şarttır. Firmamız tarafından yılların tecrübesiyle en kaliteli bronzlar üretilmektedir. Karışımların hazırlanmasında yüksek mühendis grubumuz çalışmaktadır. Özenle eritilen metaller dikkatle karıştırılarak bronz elde edilmekte ve istenilen kalıplarda levhalar üretilerek siparişler teslim edilmektedir. Kalite ve güven kırılmadan profesyonel bir hizmet anlayışı ile hareket edilmektedir.