Bronz Boru
27 Haziran 2021

Bronz Boru

Bronz boru, pirinç bakırın çinko ile alaşıma girmesi sonucunda üretilmektedir. Bu alaşım, bilinen en eski alaşımlardan biridir. M.Ö. 3500 yıllarında ilk olarak Ortadoğu’da imal edildiği bilinmektedir. Ancak M.Ö. 1000 yıllardan itibaren yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu dönemde bronz borular; bıçak, makas, çekiç gibi silah ve alet yapımının yanında sanat eserleri ve süsleme alanında da kullanılmaktadır. Günümüzde ise bu bronz borular yüksek mukavemetli ve paslanmaz yapıda oldukları için pek çok faaliyet alanında önemli bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Bronz boruların boyutları, kullanım alanlarına göre çeşitli olarak değişmektedir. Bu borular, standart olarak 1-3 metre arasında üretilse de faaliyet alanına göre farklı boyutlarda üretim yapılması mümkündür.

Bronz Boru Kullanım Alanları

Bronz, bakırdan oldukça sert yapıdadır. Bronz, döküm kalıbına da bakıra göre daha kolay dökülmektedir. Ayrıca bakıra göre çok daha kolay erimektedir. Bronz boru kullanım alanları da bu ve benzeri nedenlerden dolayı oldukça geniştir. İnşaat sanayi, savunma sanayi, uçak sanayi, makine sanayi, marine sanayi, mobilya sanayi, medikal sanayi, gıda sanayi başta olmak üzere pek çok sektörde ana ve ara ham madde olarak kullanılmaktadır.

Bronz Boru Fiyatları

Bronz borular, kullanım yerlerine ve amaçlarına göre belli oranda nikel, kurşun gibi elementler katılarak da üretilebilmektedir. Bu alaşım genel olarak; çekme, kuma döküm ve savurma döküm üretim metotları kullanılarak imal edilir. Fakat genelde savurma döküm tekniği kullanılır. Döküm tekniği sırasında kullanılan malzeme ise 500-600 mm arasında olmaktadır.

Bronz Boru

Bronz boru fiyatları ise maden piyasasındaki duruma, üretim standartlarına, boyuna ve alaşımda kullanılan malzemeye göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle kullanıcılar, faaliyet alanlarına uygun bronz boruların satışını yapan kurumsal firmalardan hizmet almalıdır. Ayrıca tedarik konusunda hızlı ve güvenli bir hizmet veren firma tercih edilmelidir. Firmamız da bu alaşımın satışını gerçekleştiren profesyonel bir firmadır. Piyasadaki ihtiyaca uygun olarak üretim gerçekleştiren firmamız, güvenli ve kaliteli bir hizmet vermektedir. Siz de iş kolunuza uygun kaliteli ve güvenli bronz boruların fiyatlarını öğrenmek ve sipariş vermek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.