Alüminyum T Profil
26 Haziran 2021

Alüminyum T Profil

Döşemelerde ve montajlarda ana ürünün zarar görmemesi, yerinden oynamaması gibi nedenlerle Alüminyum T Profil kullanılmaktadır. Burada asıl amaç taşıyıcı ve tutucu bir görev üstlenmek, ağırlığın farklı noktalara dağılmasını sağlayarak ürünün daha sağlam olmasını sağlamaktır. Hem dış etkilere karşı dayanıklı ve hafiftir hem de makul fiyatlarda satılmaktadır. Sağlamlığın yanı sıra kullanıldığı alana estetik ve modern bir görünüm de katmaktadır. Sıklıkla mobilya, elektronik, cam ve yer döşeme gibi sektörlerde kullanılan bu model standartlar arasında kabul edilmektedir. İstenilen ölçü ve şekillerde üretim olanağı bulunmaktadır. Destek olunacak bölgeye özel standart kalıplar olduğu gibi isteğe bağlı özel kalıplar da kalıp hanede üretilmektedir.    

T Profil Özellikleri

Alüminyumun yüksek ısılarda eritilerek sıkıştırılması ve özel kalıplarda dondurulması ile üretilen Alüminyum T Profil ters ’T’ şeklindedir. Hafif ve kolay şekil alması, pozisyona uygun kesiminin hızlı olması sayesinde tercih edilmektedir. Alüminyum ucuz bir malzeme olmasına karşın oldukça dayanıklı ve korozyonlara karşı yüksek mukavemet gösteren bir elementtir. Bu özellikleri nedeniyle ‘T’ Profil üretimlerinde özellikle tercih edilmektedir. Kullanıldığı alana kolay bir şekilde yerleştirilebilmesi ve güvenli bir dayanıklılık sağlaması en büyük özelliğidir. Dayanıklılıktan öte modern görünüm ve estetik kazandırmaktadır. Rengi ve duruşu ile her ortama uyan bir özelliğe sahiptir. Hafif olması montaj ve demontaj işlemlerinde kolaylık sağlamaktadır. Kolay taşınabilmekte ve rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Alüminyum T Profil Çeşitleri

Firmamız tecrübe ve kalitesinde üretilen Profiller siparişe uygun olarak hazırlanmaktadır. Kalıplı üretimlerde hata payına yer yoktur. En küçük bir sapma aksesuarın yerine oturmamasına ve kurulum aşamalarında büyük sıkıntılara yol açmaktadır. Aksesuar taleplerinizin en uygun şekillerde karşılanabilmesi için farklı ebat ve kalınlıklarda ‘T’ Profil üretimi yapılmaktadır. Alüminyum T Profil Çeşitleri oluşturulan ebat ve boyutlara göre değişkenlik göstermektedir. Bu konuda sitemizde yer alan çeşitlerimizi ve listemizi inceleyebilirsiniz. İhtiyaca uygun olan model ve ebadı bulamazsanız bizimle iletişime geçerek uygun kalıp modellerini önerebilirsiniz. Karşılıklı uyum içinde profesyonel bir ekip tarafından istediğiniz kalıplarda Profiller üretilmekte ve sizlere sunulmaktadır. Alüminyum T Profil ihtiyaçlarınız için tecrübe ve kalitenin adresi olan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.