alüminyum-boru
25 Haziran 2021

Alüminyum Reklam Profil

Alüminyum reklam profil kullanımı günlük hayatta oldukça yaygındır. Çeşitli alüminyum reklam profilleri, kalitesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kaliteli alüminyum ham maddeden elde edilen profillerin yüzeyi genel olarak koruyucu eloksal ile kaplanmakta ve bu sayede korozyona karşı son derece dayanıklı olmaktadır. Üzeri eloksal ile kaplı olan profillerde taşlama ya da boyama gibi işlemlere gerek kalmamaktadır. Bu profillerin genel ölçülerine bakıldığı zaman ise 8 mm ile 10 mm arasında değişiklik gösterdiği bilinmektedir. Profil bu nedenle çeşitli statik ve dinamik yüklemelere karşı oldukça sağlam özellikler göstermektedir. Sayılan tüm bu avantajlı özelliklerden kaynaklı olarak çelik profiller yerine alüminyum profiller tercih edilmeye başlanmıştır.

Alüminyum Profil Avantajları

Alüminyum profil avantajları farklı sektörlerde kullanımını mümkün kılmaktadır. Bu sektörlerin başında hiç şüphesiz inşaat ve yapı sektörü gelmektedir. Isıya karşı, bilinen çoğu malzemeden çok daha dayanıklı olan alüminyum, aynı zamanda elastik bir yapıya sahip olması ile de dikkat çekmektedir. Tüm bunlara ek olarak alüminyumun kolay şekil alabilmesi, elektrik ve ısı iletimi konusunda oldukça iyi olması, her türlü hava şartına uyum sağlaması ve ortamda anlık meydana gelebilecek sıvı ya da gaz kaçaklarına karşı dayanım sağlaması da bu maddenin avantajları arasında yer almaktadır. Bahsi geçen profil, yağmur, kar, çamur dinlemeden aktif bir şekilde işini yerine getirebildiği için özellikle dış cephe yapısında son derece yaygın olarak kullanılmaktadır.

Alüminyum Profil Kullanım Alanları

Bu profil; zemin döşenmesinde, zeminlerde yer alan boşlukların kapatılmasında, cam balkon mekanizmasının su ya da hava geçirmesinin önlenmesinde, kapılarda yer alan köşe dönüşlerinde, sanayi ya da ev tipi panjurların üretimi sırasında kullanılmaktadır. Ayrıca; evlerin giriş merdivenlerinde iskelet aşamasında, merdiven korkuluklarında, kapıların açılıp kapanmasına yardımcı olması amacı ile kenar kısımlarda, balkon korkuluklarında, duvarların bölme işlerinde, çelik kapı kasalarda da sıklıkla alüminyum profile rastlanmaktadır. Alüminyum profil kullanım alanları için, kısaca başta inşaat sektörü olmak üzere pek çok sektör örnek verilebilmektedir. Sizler de bu pek çok farklı alanda kullanılan bu alüminyum profil ürünlerine sahibi olmak isterseniz, hemen bizlere ulaşabilirsiniz.