Alüminyum Tente Branda
24 Haziran 2021

Alüminyum Omega Profil

Alüminyum omega profil ismini şeklinin omega olmasından almıştır. Farklı kalınlık, uzunluk ve derinliklere sahip olan bu profil, farklı şekillere kolayca çevrilebilen alüminyum ham maddesinden üretilmektedir. Alüminyum korozyona karşı gösterdiği yüksek dayanımı, hafif esneme payı ve diğer pek çok olumlu özelliği ile profillerde yerini almıştır. Üretilen profiller başta yapı ve inşaat sektörü olmak üzere otomotiv, elektronik, beyaz eşya, mimari ve daha pek çok alanda sık sık kullanılmaktadır. Özellikle boru ve kanal geçen sistemlerin içinde mutlaka en az bir adet alüminyum profil vardır. Farklı boyutlarda üretilen profiller kullanıldıkları alanlara göre birden fazla sınıfa ayrılmaktadır.

Alüminyum Profil Özellikleri

Alüminyum profil özellikleri arasında sayılabilecek ilk madde hiç şüphesiz son derece dayanıklı olmasıdır. Her koşula dayanan profiller ekstrüzyon işlemlerine maruz bırakılmakta ve son şeklini almaktadır. Alüminyum profillerin bir diğer özelliği mükemmel bir korozyon direncine sahip olmasıdır. Bu profiller üzerlerinde aşınma oluşturmamakta ve bu sayede uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır. Son derece esnek bir yapıya sahip olan alüminyum profillerin aynı zamanda ısı ve elektrik iletkenliği gibi konularda da iyi olduğu savunulabilmektedir. Bu nedenle alüminyum profiller ısı kalkanı oluşturmak ya da ısı transferi sağlamak amacı ile de farklı sektörlerde sık sık kullanılmaktadır. Profil özellikleri ile ilgili detaylı bilgilere web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Alüminyum Profil Satın Al

Alüminyum profil satın al talepleriniz ve size en uygun profil belirlemek için alüminyum ürünler konusunda profesyonel hizmet sunan firmamıza ulaşabilirsiniz. Ekiplerimiz tüm çalışmalarında müşteri memnuniyeti ilkesini baz almaktadır. Bu nedenle yalnızca işinin en iyisi olan insanlar ile çalışan firmamızı tercih edebilir ve kaliteli alüminyum profillerin tadını çıkarabilirsiniz. Beklenenden çok daha cazip fiyatlar ile sizlere sunulan alüminyum profilleri isteğe bağlı olarak size özel boyutlarda ürettirebilir ve işletmelerinizde kullanabilirsiniz.

Tasarım ve imalat konusunda son teknoloji ile üretilen profiller hakkında en detaylı bilgilere ulaşmak için irtibat numaralarımızı kullanarak bizi arayabilirsiniz. İşletmeniz için profil siparişi oluşturmak istiyorsanız bizimle irtibata geçebilir avantajlı fiyatlara sahip olabilirsiniz.