Alüminyum Menfez Profilleri
22 Haziran 2021

Alüminyum Menfez Profilleri

Alüminyum menfez profilleri genel olarak alüminyumun ekstrüzyon presleri kullanılarak üretilen özel profil çeşitleridir. Bu profiller gerek, kesilerek gerek eloksal ile kaplanarak gerekse de boyanarak kare, yuvarlak ya da dikdörtgen şeklini almaktadır. Alüminyum menfez profiller farklı sektörlerde ve farklı işlevlerde kullanıldığı için şekil olarak çeşitli olması son derece önemlidir. Menfez profillerin genel kullanım amacı ise hava akımını durdurmak ve sistemdeki akıcılığı sağlamaktır. Kaliteli alüminyumdan üretilen sağlam menfez profillerden hemen satın almak için firmamıza ulaşabilirsiniz. Ürünlerimiz sizlerin rahat bir şekilde kullanabilmesi için her türlü testten geçirilmiş ve bu testlerde korozyona karşı dayanıklı olduğu saptanmıştır. Ürünlerimiz hakkında en ayrıntılı teknik bilgiler ise websitemizde yer almaktadır.

Alüminyum Menfez Profilleri Kullanımı

Alüminyum menfez profilleri kullanımı başta inşaat ve yapı sektörleri olmak üzere hemen hemen her sektörde sıklıkla görülmektedir. Bu profiller, kapalı ortamlarda olması planlanan hava akışını iç ortamdan dış ortama ya da dış ortamdan iç ortama taşımak için kullanılmaktadır. Kanal, duvar deliği, banyodaki hava deliği, alışveriş merkezlerindeki hava akış kanalları ve hatta ofis hava kanalları için de sık sık alüminyum menfez profillerinden yararlanılmaktadır. Ayrıca alüminyum menfez profillerinin hastanede yer alan kanallarda, okul içlerindeki hava kanallarında ve havaalanlarında yer alan havalandırma sistemi içindeki kanallarda da kullanıldığı sıklıkla görülmektedir.

Alüminyum Menfez Profilleri
Alüminyum Menfez Profilleri

Alüminyum Menfez Profilleri Özellikleri

Alüminyum menfez profilleri özellikleri arasında akla gelen ilk fonksiyonu hiç şüphesiz dayanıklı oluşudur. Bu profiller alüminyum ham maddesinin kendi özelliklerinden olan korozyona karşı dayanıklılığı sayesinde her türlü sektöre uyum sağlayabilmektedir. Alüminyumun esnek yapısı menfez profillere de yansımakta ve diğer ürünlere göre avantaj yaratmaktadır. Alüminyumun elektrik ve ısıyı iyi derecede iletebilmesi yine avantajlı özelliklerden biri olmaktadır.

Genişletilmiş alüminyum menfezler, iklimlendirme ile ilişkisi olan her kısımda hava dolaşımını desteklemek için sık sık kullanılmaktadır. Profillerin yangına dayanıklı olması da tercih nedenleri arasında gösterilebilmektedir. Siz de alüminyum menfez profil ya da diğer profil çeşitlerini detaylıca incelemek için sitemizi ziyaret edebilir, gerekli tüm bilgileri oradan edinebilirsiniz.