Alüminyum Led Soğutucu Profil
22 Haziran 2021

Alüminyum Led Soğutucu Profil

Alüminyum led soğutucuprofil ve farklı alüminyum tip profiller firmamızda sizleri beklemektedir. Belirlenen bir yerdeki ısı birikimini önlemek ve fazla ısıyı çevreye yaymak alüminyum led soğutucuların işidir. Kullanılan pek çok silisyum ham maddeli profilin yarı iletken alanları 200˚C’de bozulmaktadır. Bu nedenle yonga üzerindeki ısının anında dışarı atılmasını sağlamak amacı ile silisyumdan ziyade genellikle alüminyum bir plaka kullanılmaktadır. Alüminyum plaka ile ısı geçirgenliği dengelenmekte ve istenilen ortam elde edilmektedir. Ardından plakanın üzeri uygun bir şekilde yine alüminyum ham maddeden üretilen bir kapak ile kapatılmaktadır. Bu şekilde transistör diyot ve triac üzerinde biriken ısı kontrollü olarak dışarı atılmaktadır.

Alüminyum Led Soğutucu Profil

Alüminyum Led Soğutucular Kullanım Alanları

Alüminyum led soğutucular için başlıca kullanım alanları düşünülecek olursa akla ilk olarak elektronik aygıtlar gelecektir. Bu malzeme başta elektronik cihazlar olmak üzere aydınlatma üretim sanayisinde, araçların motor kısımlarında, makine üretim sanayisinde, trafoların içlerinde, kaynak makinelerinde enerji üretimi sırasında, iletken malzemelerde fazla ısı birikimini önlemek amacı ile, iletken malzemelerde verimliliğin düşmesini engellemek amacı ile sık sık kullanılmaktadır. Ayrıca alüminyum, iletken ve elastik bir malzeme olmasından dolayı kısa bir zaman dilimi içerisinde kolay bir şekilde soğumakta ve ısıyı emmektedir. Bu nedenle alüminyum led soğutucularının ısı transfer işlemi gerektiren her türlü uygulamada rahat bir şekilde kullanılabileceği söylenebilmektedir.

Alüminyum Şerit Led Soğutucu Profil Kasa Satın Al

Alüminyum şerit led soğutucu profil kasa ihtiyacınız bulunmakta ise en yakın firmamıza gelerek ya da web adresimize giriş sağlayarak en uygun led soğutuculara sahip olabilirsiniz. Alüminyum ham maddesi altın ve bakırdan sonra yeryüzündeki en güçlü üçüncü iletken metaldir. Bu nedenle alüminyum, çalışma sırasında ısınan ve fazla ısınmadan dolayı verimi düşen her türlü elektronik cihaz için rahatça kullanılabilmektedir. Özellikle elektronik kartların yanmasının önüne geçmek amacı ile kullanılan bu soğutucular, maliyet olarak da son derece düşüktür. Uygun fiyatlı olan alüminyum soğutucular arasından özelliklerine göre size en uygun olan ürün modelini sayfamzıdan inceleyerek hemen bulabilirsiniz. Websitemizde her bir ürüne dair her türlü detayların mevcut olduğunu bilmeniz gerekir.