Alüminyum Karoseri
21 Haziran 2021

Alüminyum Karoseri

Günlük yaşamda yolcu ve yük taşıma işlemlerini yapan otobüs, kamyon, taksi gibi araçların dışardan görünen kısmına karoser denir. Ayrıca atık işlerinde kullanılan araçlarda da karoser mevcuttur. Araçlarda sadece önde bulunan çamurluk, ön ızgara denilen bölüm ve motor kapağı karoser dışındadır. Karoser araçların alım-satım işlemlerinde de aracın fiyatını belirleyen en önemli unsurlarından biridir. Araçların yapılarına, yük ve yolcu taşımacılığı yapması gibi farklara göre karoser yapıları da değişiklik göstermektedir. Karoserin alım-satım dışında araç kullanımında da dayanıklı ve kullanışlı olması çok önemli bir faktördür. Çünkü dayanıklı ve kullanışlı olmayan karoser yapısı, olası kaza durumlarında hem can hem de maddi hasar kayıplarına neden olabilir. Sac ve Alüminyum Karoseri şeklinde iki çeşidi bulunmaktadır.

Alüminyum Karoseri Yapımı

Alüminyum karoserler küçük parçalar halinde yapılır, öncelikle presleme işleminden geçirilir, bu parçaların içeriğine magnezyum maddesi eklendiğinde oldukça güçlü bir yapıya sahip olurlar. Presleme işlemi bittikten sonra bu parçalar kaynak işlemi ile birleştirilir. Daha sonra oluşan çapak ve paslardan arındırma işlemi yapılır. Arındırma işleminden sonra boyama işlemine geçilir, boyama işlemi sırasında düzgün bir görünüm için çok dikkatli ve özenli olunması gerekir. Ayrıca boyanın kaliteli olması, zamanla oluşabilecek aşınma ve paslanmanın araca görüntü ve iç yapı bakımından zarar vermemesi için son derece önemlidir. Boyama işleminin ardından özel fırınlarda kurutma işlemi yapılır. Araçların içinde bulunan aksesuar ve oturma yerleri de eklenir ve en son motor şasisine bağlanarak işlemler tamamlanır. Üretimde alüminyumun sağlam olması aracı herhangi bir hasardan korur. Üretim aşamasından sonra firmamızın mühendislerinin eşliğinde Alüminyum Karoseri Yapımı birçok test aşamalarından geçirilir. Araç alımlarında karoser çeşidini kullanıcı kişi veya kurumlar ihtiyaçlarına göre belirlemelidir. Sedan karoser tipi en yaygın kullanılan türüdür.

Alüminyum Karoseri

Alüminyum Karoseri Fiyatları

Alüminyum karoserleri 3373 profilinde, 2664 profilde, 1734 profilde, 1137,1128,1110 ve 1108 gibi profillerde ve daha pek çok profil çeşidinde her kullanıcının ihtiyacına göre firmamızda bulunmaktadır. Sizde firmanız veya kişisel aracınız için alüminyum karoseri arıyorsanız, istediğiniz özelliklerde firmamızdan sipariş verebilir, her cebe uyan Alüminyum Karoseri Fiyatları arasından bütçenize uygun alüminyum karoserinizi seçebilirsiniz. Detaylı bilgi almak isterseniz ilgili irtibat numarasından ve iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.