alüminyum-boru
20 Haziran 2021

Alüminyum Altı Köşe Çubuk

Paslanmaz altı köşe olarak bilinen ürün, işçiliğinin zorlu ve maliyetli olması nedeniyle oldukça yüksek fiyatlara satılmaktadır. Bunun yanında alüminyumdan üretilen altı köşe profiller, sağlamlığı ve kolay işlenebilmesi avantajı sayesinde oldukça kaliteli ve güvenilir bir imalat ürünü olarak birçok sanayi kolunda tercih edilmektedir. Alüminyum, korozyona karşı dayanıklılığı ve insan sağlığına zararlarının neredeyse sıfır düzeyinde olması dolayısıyla her türlü alanda kullanılan bir maden haline gelmiştir. Firmamız tarafından satışı yapılan alüminyum altı köşe çubuk profil ürünleri 2011 yılından beri doğalgaz sistemlerinde ve tesisatlarında da zorunlu olarak kullanılmaya başlamıştır.

Kullanım alanı başta doğalgaz, su tesisatları, otomobil üretim sektörü gibi ağır sanayi ve yüksek dayanıklılık gerektiren yerlerdir. Bu nedenle kaliteli olarak satışa sunulması oldukça önemlidir.

Alüminyum Altı Köşe Profil Satışı

Alüminyum altı köşe profil satışı ve bunun yanında ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü metal ürünün satışını gerçekleştiren firmamız, sizlere özel tedarik çalışmaları yürütmektedir. Alüminyum malzeme, çeliğe göre oldukça rahat işlenebilme özelliğine sahiptir. Bu özellikleriyle ve yüksek esneklik kabiliyeti sayesinde; çelik malzemelere oranla çok daha yüksek dayanıma sahip olmayı başarmıştır. Birbirinden farklı özelliklere sahip olarak üretilebilen alüminyum altı köşe profillerin satışı konusunda sizlere en doğru şekilde yanıt verebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Havacılık ve otomotiv sektöründe de yüksek bir kullanım hacmine sahip olan altı köşe profiller, dayanıklılığının arttırılması amacıyla eloksal kaplanmış olarak satışa sunulmaktadır.

Genellikle sıcak olarak uygulanan eloksal kaplama, bu tarz yüksek dayanıklılık arz eden sektörlerde kullanılacak alüminyum altı köşe profil gibi ürünlere soğuk uygulanarak dayanıklılığın arttırılması hedeflenmiştir.

Her Türlü Sanayi Üretiminde Alüminyumun Önemi

Birçok farklı alaşımlar ile üretilebilme kapasitesine sahip olan altı köşe profillerin siparişi, kullanılacak sektöre özel alınmaktadır. Alüminyum profil satışı gerçekleştiren firmamız ürünleri otomotiv ya da elektronik sanayi alanlarında oldukça avantajlı ve kullanışlı olmaktadır. Rahat işleniyor olması ile yüksek iletkenlik gücü sayesinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Firmamızda satışını gerçekleştirdiğimiz her türlü alüminyum ürünü sizlere ihtiyaç duyduğunuz alaşıma sahip olacak şekilde sunuyoruz.